This Lie Will Kill You

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

This Lie Will Kill You

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

This Lie Will Kill You

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.





This Lie Will Kill You

3,0 28 betyg
9 h 2 min
A thrilling murder mystery, perfect for fans of Riverdale, One of Us is Lying and A Good Girl's Guide to Murder.

Tell the truth. Or face the consequences.

One year ago, there was a party.
At the party, someone died.
Five teens all played a part and up until now, no one has told the truth.

But tonight, the five survivors arrive at an isolated mansion in the hills, expecting to compete in a contest with a $50,000 grand prize. But of course . . . some things are too good to be true.

They realize they’ve been lured together by a revenge seeker who wants to unravel the truth about what actually happened that deadly night, one year ago.

Five arrived, but not all can leave. Will the truth set them free?

Or will their lies destroy them all?

Praise for This Lie Will Kill You:
'The story . . . was dark and full of conflict and passion and so many twists. No one is who they seem and everything was captivating' NetGalley user

'Definitely keeps you on your toes' NetGalley user
'This book kept me hooked from the start' NetGalley user

This Lie Will Kill You Àr tillgÀnglig som ljudbok och e-bok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2020-05-14

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: Simon & Schuster Audio UK

    ISBN Ljudbok: 9781471196966

  • E-bok

    Publicerad : 2020-06-10

    SprÄk: Engelska

    Förlag E-bok: Margaret K. McElderry Books

    ISBN E-bok: 9781534443266

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

AnitaAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

PeterPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

AnnaAnna
img

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

image

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

image

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.

Böcker av Chelsea Pitcher

visa
amex
master