The Strain

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

The Strain

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Strain

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.





The Strain

4,2 22 betyg
A plane lands at JFK and mysteriously ‘goes dark’, stopping in the middle of the runway for no apparent reason, all lights off, all doors sealed. The pilots cannot be raised.

When the hatch above the wing finally clicks open, it quickly becomes clear that everyone on board is dead – although there is no sign of any trauma or struggle. Ephraim Goodweather and his team from the Center for Disease Control must work quickly to establish the cause of this strange occurrence before panic spreads.

The first thing they discover is that four of the victims are actually still alive. But that’s the only good news. And when all two hundred corpses disappear from various morgues around the city on the same night, things very rapidly get worse. Soon Eph and a small band of helpers will find themselves battling to protect not only their own loved ones, but the whole city, against an ancient threat to humanity.

Perfect for fans of Dean Koontz’sThe Eyes of Darkness

The high-concept thriller with a supernatural edge from the world-famous director, whose films include Pan’s Labyrinth and Hellboy.

The Strain Àr tillgÀnglig som ljudbok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2009-06-02

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: HarperCollins

    ISBN Ljudbok: 9780007329724

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

AnitaAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

PeterPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

AnnaAnna

4,2

22 betyg
  • Melina

    2021-10-26

    En bra upptrappning med en intressant twist pĂ„ vampyr trenden đŸ‘č

Ladda fler
Skriv en recension genom att ladda ner appen
img

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

image

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

image

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.

visa
amex
master