The Secret
Kom igÄng direkt!

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

The Secret

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Secret
Kom igÄng direkt!

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Secret

4.17 6 betyg
EVENING STANDARD‘Diamond is the master of gripping literature’

HEAT‘The Queen of Grip-lit is back
 All hail the new Queen of Crime!’

SUN‘A web of a plot that twists and turns and keeps the reader on the edge of their seat’

Can you keep a secret? Your life depends on it


When Bridget Reid wakes up in a locked room, terrifying memories come flooding back – of blood, pain, and desperate fear. Her captor knows things she’s never told anyone. How can she escape someone who knows all of her secrets?

As DS Imogen Grey and DS Adrian Miles search for Bridget, they uncover a horrifying web of abuse, betrayal and murder right under their noses in Exeter.

And as the past comes back to haunt her, Grey must confront her own demons. Because she knows that it can be those closest to us who hurt us the most


Perfect for fans of Cara Hunter and Angela Marsons. If you love , don’t miss Katerina Diamond’s twisty new thriller – coming June 2020.The SecretThe Heatwave

THE NUMBER ONE BESTSELLER

The Secret Àr tillgÀnglig som ljudbok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2016-10-20

    IngÄr i: Silver, Guld, Familj

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: Avon

    ISBN Ljudbok: 9780008174101

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

firstnameAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

secondPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

thirdAnna

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.

Böcker i serien DS Imogen Grey and DS Adrian Miles