The Grotlyn

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

The Grotlyn

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Grotlyn

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.





The Grotlyn

4 min
A stunning tale of mystery and suspense, from the bestselling author of THE STORM WHALE and GRANDAD’S ISLAND, read by Peter Capaldi.

“I know when the Grotlyn’s beenSlipping through your house unseen
”

What is the mysterious Grotlyn? What sort of creature could it be, scuttling across the town, frightening everyone in its path? And why has it stolen PC Vickers’ knickers?!

A mysterious rhyming tale about things that go bump in the night for ages four and up, from picture book superstar, Benji Davies, winner of Oscar’s First Book Prize 2014 and Sainsbury’s Children’s Book of the Year 2015. Perfect for fans of Oliver Jeffers and Jon Klassen.

The Grotlyn Àr tillgÀnglig som ljudbok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2017-11-16

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: HarperCollinsChildren’sBooks

    ISBN Ljudbok: 9780008280338

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

AnitaAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

PeterPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

AnnaAnna
img

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

image

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

image

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.

visa
amex
master