The Dog Share
Kom igÄng direkt!

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

The Dog Share

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Dog Share
Kom igÄng direkt!

LĂ€s och lyssna gratis i 14 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

The Dog Share

3.80 10 betyg
10 h 56 min
Suzy Medley is having a bad day



 when a shabby terrier turns up at her door. Just like Suzy, Scout has been abandoned, although only Suzy has been left with a financial mess and a business in tatters thanks to her ex.

Suzy takes Scout in and her chaotic world changes in unexpected ways: strangers have never been more welcoming and her teenage kids can’t wait to come home to visit.

Then a chance encounter on a windy Hebridean beach makes things more complicated, because Suzy isn’t the only one who needs a friend.

Scout has plenty of love to go round
 but does Suzy?

A wonderfully funny and uplifting story about friendship and second chances (and whisky!), perfect for fans of Gill Sims and Jill Mansell

The next gloriously uplifting book from the #1 bestselling author of .The Mum Who Got Her Life Back

The Dog Share Àr tillgÀnglig som ljudbok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2021-03-04

    IngÄr i: Guld, Familj

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: Avon

    ISBN Ljudbok: 9780008386016

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

firstnameAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

secondPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

thirdAnna

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.