How to Save a Life
Fira sommaren!

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

How to Save a Life

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

How to Save a Life
Fira sommaren!

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

SommarerbjudandeRegistrera dig nu och fÄ 30 gratisdagar istÀllet för 14.

How to Save a Life

3.00 1 betyg
8 h 45 min
You can’t have a rainbow, without a little rain


When a stranger saves Luke’s life, he knows he’s been given a second chance. He’s going to make it count – and, determined to live each day to its fullest, he starts by saying yes to everything life has to offer.

Slowly but surely, Luke learns that a little bit of blue-sky thinking can go a long way, and things start to look up.

But when Luke’s new resolve is tested, will he return to his old ways? Or can one fateful moment truly save a life?

A life-affirming story about a man who is given a second chance, perfect for fans of Mike Gayle and Imogen Clark.

‘A heartwarming and thought-provoking story of grief, redemption and reinvention in our modern world.’ Imogen Clark, bestselling author ofWhere The Story Starts

How to Save a Life Àr tillgÀnglig som ljudbok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2020-06-11

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: Avon

    ISBN Ljudbok: 9780008374785

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

AnitaAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

PeterPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

AnnaAnna
img

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

image

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

image

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.