Home for Easter
En hel mÄnad gratis!

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

Home for Easter

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

Home for Easter
En hel mÄnad gratis!

LĂ€s och lyssna gratis i 30 dagar

Luta dig tillbaka med Nextorys app och hitta din nÀsta historia bland hundratusentals ljudböcker och e-böcker.

FrÄn 139 kr/mÄnad efter provperioden. Ingen bindningstid.

Fyll din sommar med böckerLÀs och lyssna gratis i en hel mÄnad i sommar.

Home for Easter

2,0 1 betyg
On the island of Sardinön, Easter is fast approaching but Emelie still has some difficult questions on her mind. Should she take the job at the community centre? If her new partner Andreas has a child with a lesbian couple, and he moves in with Emelie – then she’ll have a baby in the house. Does she want that? And her finances are a constant worry, but it seems that the vase she’s been left by Aunt Astrid is worth a bit of money and perhaps that will improve her situation. But when the vase disappears, Emelie is dismayed and doesn’t know what to think. Could her neighbour Birgitta have stolen it? Or Kjell the restaurant owner?

Instead of thinking about the future, Emilie plans an Easter party for the islanders, with a talent show and a festive buffet. On Easter Saturday they take a walk to the lighthouse on the cliff, where an unexpected surprise awaits her...

"Home for Easter" is the cosy successor to the Devert sisters’ popular Christmas romance "Home for Christmas". Perfect for fans of Holly Martin, Poppy Dolan and Cathy Bramley.

Annika and Jessika Devert are sisters from Gothenburg, Sweden.

They've written several children's books together. The feel-good novel "Home for Christmas" is their first book for the adult audience.

Home for Easter Àr tillgÀnglig som ljudbok och e-bok.

  • Ljudbok

    Publicerad : 2022-04-01

    ÖversĂ€ttare: Jane Davis

    SprÄk: Engelska

    Förlag Ljudbok: SAGA Egmont

    ISBN Ljudbok: 9788728168936

  • E-bok

    Publicerad : 2022-04-01

    ÖversĂ€ttare: Jane Davis

    SprÄk: Engelska

    Förlag E-bok: SAGA Egmont

    ISBN E-bok: 9788728168905

Visa mer

Det hÀr gillar andra med Nextory

SÄ bra att kunna lyssna pÄ en bra bok nÀr jag sitter i bilen eller pÄ flyget eller tÄget.

AnitaAnita

LÀtt att lÀsa och bra att man kan stÀlla in bakgrundsfÀrg och teckenstorlek.

PeterPeter

Snabb och trevlig kundtjÀnst, bra utbud och snyggt anvÀndargrÀnssnitt. StÀndig utveckling av appen.

AnnaAnna
img

Hundratusentals historier vÀntar

LÀs och lyssna hur mycket du vill. Du vÀljer sjÀlv nÀr du vill byta eller avsluta ditt abonnemang.

image

Roligare Àn nÄgonsin med böcker

Fler Àn 11 000 lÀsare har gett Nextory fem stjÀrnor i betyg pÄ App Store och Google Play.

image

Bokutmana dig sjÀlv

SÀtt upp egna lÀsmÄl och följ din egen bokstatistik med funktionerna Bokutmaningen och LÀsdagboken.

Böcker i serien Swedish Seasons

visa
amex
master